دوست اداره تصادف ماشین پرونده راننده

دوست: اداره تصادف ماشین پرونده راننده شناسایی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ماه فردا رخ می پوشاند

مدیر انجمن نجوم آماتوری کشور عزیزمان ایران از بروز یک ماه گرفتگی جزئی در شبانگاه روز دوشنبه 16 مرداد خبر داد و گفت: این ماه گرفتگی در سراسر کشور عزیزمان ایران ق

ماه فردا رخ می پوشاند

ماه فردا رخ می پوشاند

عبارات مهم : ایران

مدیر انجمن نجوم آماتوری کشور عزیزمان ایران از بروز یک ماه گرفتگی جزئی در شبانگاه روز دوشنبه 16 مرداد خبر داد و گفت: این ماه گرفتگی در سراسر کشور عزیزمان ایران قابل مشاهده هست.

مهندس مسعود عتیقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه این ماه گرفتگی بسیار جزئی خواهد بود و فقط بخشی از جنوب ماه درون سایه زمین قرار می گیرد، افزود: این خسوف جزئی متعلق به ساروس (دوره) 119 است و شصت و دومین گرفت از 83 گرفت این ساروس خواهد بود.

ماه فردا رخ می پوشاند

وی خاطر نشان کرد: هنگامیکه زمین میان ماه و خورشید باشد گاهی اوقات سایه زمین روی ماه می افتد و خسوف ایجاد می شود. تقریبا دوره هر گرفت ماه و خورشید 18 سال و 11 وز و هشت ساعت هست. هر چند که در هر سال بین 2 تا 5 خورشید گرفتگی و صفر تا 3 ماه گرفتگی می تواند رخ دهد که به دوره های متفاوت تعلق دارد.

عتیقی در مورد ماه گرفتگی روز دوشنبه گفت: این گرفت ماه ساعت 17:22 دقیقه و 55 ثانیه به وقت جهانی ( 21:52 دقیقه و 55 ثانیه به وقت تهران) شروع و 18:21 دقیقه و 38 ثانیه به وقت جهانی (22:51 دقیقه و 31 ثانیه به وقت تهران) به میانه گرفت می رسد و ساعت 19:18 دقیقه و 10 ثانیه به وقت جهانی (23:48 دقیقه و 10 ثانیه به وقت تهران) این گرفت با خروج ماه از سایه زمین به اتمام خواهد رسید.

مدیر انجمن نجوم آماتوری کشور عزیزمان ایران از بروز یک ماه گرفتگی جزئی در شبانگاه روز دوشنبه 16 مرداد خبر داد و گفت: این ماه گرفتگی در سراسر کشور عزیزمان ایران ق

وی تاکید کرد: در تمامی قسمت های کشور عزیزمان ایران کلیه مراحل این گرفت جزئی قابل مشاهده است و به جزء قاره آمریکا تمام چهار قاره دنیا بخش هایی از این گرفت جزئی را مشاهده خواهند کرد.

مدیر انجمن نجوم آماتوری کشور عزیزمان ایران خاطر نشان کرد که بعد از ماه گرفتگی کامل ششم مهر 94 تا کنون ساکنان زمین تنها شاهد ماه گرفتگی های نیم سایه و یا خسوف غیرمرئی بوده اند که با چشم انسان قابل احساس نیست و تا 11 بهمن ماه امسال ماه گرفتگی دیگری نخواهیم داشت. ماه گرفتگی 11 بهمن 1396 از نوع ماه گرفتگی کامل خواهد بود.

واژه های کلیدی: ایران | تهران | خورشید | مشاهده | ماه گرفتگی | خورشید گرفتگی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs